Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Siyer-i Nebi Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAMER)

SAMER

Kendi alanında ülkemizde bir ilk olan merkezimiz Hz. Peygamber’in tüm yönleriyle doğru anlaşılıp anlatılabilmesine yönelik akademik çalışmalar yapmak amacıyla 19/11/2018 tarihinde kurulmuştur.

Vizyonumuz, Hz. Peygamber’i doğru anlamak ve anlatmaktır.

Misyonumuz, en üst düzey eğitim kurumları olan üniversitelerde Siyer alanında edinilen ilmî kazanımların gerek akademi gerekse halk düzeyine hitap eden faaliyetlerle hedef kitleye ulaşımını sağlamak ve bu doğrultuda çalışmalar yapmaktır.

Merkezimiz bünyesinde klasik ve çağdaş ilmî metotlarla yapılacak çalışmalarda elde edilecek sonuçlar, seminer, sempozyum, kongre, konferans, çalıştay gibi çeşitli etkinliklerle duyurulacaktır. Ayrıca akademik içerikli kitap, dergi gibi basılı ürünler de ilim câmiasının istifadesine sunulacaktır. Araştırma sonuçlarımız ve çalışmalarımızın ülkemizle sınırlı kalmaması ve uluslararası akademik platformlara taşınması amacıyla Arapça ve İngilizce başta olmak üzere çeşitli dillere çeviriler yapılacaktır.

Faaliyet ve çalışmalarımız sadece akademik alanla sınırlı olmayıp halkımızın Hz. Peygamber’e yönelik ilgisini doğru kanalize edebilmek amacıyla onların da istifade edebilmesine yönelik programlar düzenlenecek ve eserler yayımlanacaktır.


SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı